Volkan Turhan

Volkan TURHAN

Freelance Yazılım Geliştirme Uzmanı

Şehir: İstanbul Sektör: Bilgi Teknolojileri Letzte Erfahrung: İstanbul ÜniversitesiMehr Erfahrung Letzte Bildung: İstanbul ÜniversitesiMehr Bildung

Persönliche Angaben

  • Geburtsdatum: 26 Ocak 1983
  • Familienstand: Evli
  • Staatsangehörigkeit: Türk Vatandaşı

ÜBER MICH

Uzun zamandır bu işin içinde olsam da içinde bulunduğum sektör sürekli olarak gelişmekte ve her gün yeni bir teknoloji haberi karşımıza çıkmakta. Bu gelişmeler karşısında kendimi hep yolun başında gibi görüyor, işimde güncel kalabilmek adına bu yenilikleri takip ediyor ve sürekli araştırıp öğrenmeye çalışıyorum.

Zaman buldukça bloğumda yeni makaleler yayınlamaya gayret ediyorum. Amacım her gün yeni bir makale yazmak fakat normal işlerimin yanı sıra makale yazmak için bazen yeterli zamanım olmayabiliyor. Bloğumda elimden geldiğince sizlerden gelen sorulara cevap vererek, öğrenmek isteyen arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bu sektörde yer aldığım için kendimi şanslı hissediyorum. Zira yazılım, yaptığım iş olmasının yanı sıra yapmaktan en mutlu olduğum uğraşım. Araştırıp öğrenirken kazandığım deneyimlerimi sizlerle paylaşmak için makaleler yayınlamak yaptığım işi daha fazla sevmemi sağlıyor.

Dilerim ben yeni bir şeyler öğrenirken sizlere de faydalı bilgiler aktarabilirim.

Weiterlesen

ERFAHRUNG

STARTNis 2011 FERTIGDevam

(3 Years 9 Months)

İstanbul ÜniversitesiBilgi İşlem Daire Başkanlığı

Yazılım Geliştirme İş Analisti

İstanbul Üniversitesi Öğrenci Otomasyon Sisteminin geliştirme sürecinde, yönetmeliklere uygun olarak kullanıcı gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak üzere mevcut ekran iyileştirmeleri ve yeni ekranların geliştirilmesi için ilgili mockuplar hazırlamak, iş akış şemasını çıkarmak, ilgili analizleri yapmak. Microsoft SQL Server'da T-SQL ile gerekli rapor sorgularını hazırlamak, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na gelen resmi yazıları değerlendirip çözüma kavuşmasını sağlayarak cevaplamak.

STARTŞub 2011 FERTIGNis 2011

(3 Years 9 Months)

İstanbul ÜniversitesiBilgi İşlem Daire Başkanlığı

Süreç Uygulama Sorumlusu

İstanbul Üniversitesi, Öğrenci İşleri Bürolarında, Öğrenci Otomasyon Sistemi ile ilgili meydana gelen tüm teknik problemlerin çözüme kavuşturulması, öğrenci işleri personellerine öğrenci otomasyon sistemi ile ilgili gerekli eğitimin verilmesini, akademik personeller ve öğrencilerin karşılaştığı sorunların çözüme kavuşturması.

STARTOca 2007 FERTIGOca 2011

(3 Years 9 Months)

Effect BilgisayarBilgisayar Donanım Birimi

Teknik Servis Şefi

Web Tasarım, Bakım, Onarım, Teknik Destek, Network Çözümleri, Kurumsal İnternet, Güvenlik Çözümleri, Depolama Çözümleri, Veri Kurtarma gibi birçok alanda faaliyetlerde bulundum.

BILDUNG

FÄHIGKEITEN & SPRACHEN

T-SQL
LINQ
Web Uygulamaları
Web Servisler
Rest API
Entitiy Framework
Asp.Net MVC
Asp.Net
C#
Windows Forms
XML
JSON
BootStrap
AngularJS
Jquery
JavaScript
CSS
HTML

Sprachen

  • TürkçeTürkçe: Anadil
  • İngilizceİngilizce: İleri
  • AlmancaAlmanca: Başlangıç